Uroczystość św. Józefa na Karmelu

19 marca obchodziliśmy uroczystość św. Józefa Oblubieńca NMP. W tym dniu wraz ze wspólnotą parafialną przez modlitwę podczas Mszy Świętej uczciliśmy postać Świętego.

Na Eucharystii zgromadzonych powitał o. Krzysztof Górski OCD, przeor i proboszcz naszego klasztoru. Modlitwie przewodniczył natomiast bp Krzysztof Chudzio, biskup pomocniczy archidiecezji przemyskiej.

W wygłoszonej homilii bp Chudzio zachęcał do gorliwego wzywania wstawiennictwa św. Józefa: – W dzisiejsze święto możemy zachęcać się do większej modlitwy o jego wstawiennictwo i zachęcać do odkrywania, a potem do naśladowania jego cnót, których w skarbcu serca tego Świętego nie zabraknie nam na wszystkie etapy naszego życia.

Bp Krzysztof wskazał także, że św. Józef jest doskonały patronem dla każdego człowieka wierzącego: – Wiele małżeństw wyprasza za jego wstawiennictwem dar potomstwa, małżonkowie wzywają go gdy problemy małżeńskie zaczynają niszczyć ich miłość, kapłani szukają w nim wzoru wierności i oddania Bogu, osoby konsekrowane upraszają u niego łaskę wierności i czystości, mężczyźni mogą znaleźć w nim wzór odwagi, mądrości i męstwa w byciu zwłaszcza mężem i ojcem, a zbliżający się do kresu ziemskiego pielgrzymowania wzywają go jako patrona dobrej śmierci.

Na zakończenie Mszy Świętej bp Krzysztof Chudzio przewodniczył także modlitwie do św. Józefa w intencji rodzin, z racji rozpoczętego w tym dniu Roku Rodziny, ale także Tygodnia modlitwy o ochronę życia.