KREM na rekreacji

Karmelitański Ruch Ewangelizacyjno-Modlitewny wraz ze swym opiekunem o. Andrzejem Ruszałą postanowił zakończyć rok formacyjny wspólnym wyjazdem na dwudniową rekreację. Celem była Strachocina, miejsce kultu św. Andrzeja Boboli.

Zanim jednak dotarli do Strachociny, odwiedzili Zagórz, a nim ruiny naszego, pokarmelitańskiego klasztoru. W drodze do klasztoru odprawili drogę krzyżową, na miejscu zaś wspięli się na taras widokowy, z którego rozpościera się piękny widok na okolicę.

Wspólnota odwiedziła również stary cmentarz, na którym znajduje się grobowiec naszych współbraci, mieszkających niegdyś w zagórskim klasztorze. Stobiec został pięknie wysprzątany, zaś zakonników w nim spoczywających otoczono modlitwą.

W Strachocinie grupa została podjęta przez s. Klarę Machulską, która opowiedziała o miejscu, gdzie coraz bardziej czczony jest św. Andrzej Bobola. KREM nocował w domu rekolekcyjnym sióstr, który stanowił swoistą bazę wypadową w poszczególne dni. W sobotni wieczór zorganizowano grill, na który przyjechali, wracający z Miejsca Piastowego,  o. Krzysztof Górski, przeor z przemyskiego karmelu oraz o. Norbert Majchrowski, również z Przemyśla.