Radiowe Róże Różańcowe

W poniedziałek, 4 października 2021 r. na antenę Radia FARA powróciła audycja dla członków Radiowych Róż Różańcowych. Radiowe Róże, którym patronują: św. Józef, św. Jan Paweł II, bł. Jan Wojciech Balicki oraz bł. kard. Stefan Wyszyński skupiają 80 osób z Archidiecezji Przemyskiej oraz spoza granic naszego kraju.

W tym roku podczas poniedziałkowych audycji rozważania prowadzi o. Krzysztof Górski, Przeor Karmelitów Bosych w Przemyślu.

Radiowa zmiana tajemnic różańcowych to czas, gdy spotykają się ludzie, którzy wraz z Maryją pragną wypraszać łaski nie tylko dla siebie i swoich rodzin, ale także dla całego Kościoła powszechnego. Mówił o tym o. Krzysztof na początku konferencji:

Ta wspólnota to coś więcej niż grupa ludzi, to wspólnota, którą coś łączy, łączy w tym momencie nie tylko radio FARA, ale nade wszystko przekonanie, że przez ręce Maryi możemy w Bożym Sercu składać wszystko to, co nosimy w swoim sercu, co nosi Kościół, szczególnie ten nasz, przemyski.

Ojciec Krzysztof przybliżył radiosłuchaczom ideę modlitwy różańcowej, wskazując nade wszystko na Maryję, która poprzez tę modlitwę staje się szczególnie obecna w życiu człowieka.

Różaniec nas wychowuje. W modlitwie różańcowej chodzi o to, by dać się wychowywać Maryi, skoro Ona jest naszą matką. Matka to ktoś, kto wychowuje, opiekuję się, ale także uczy… Różaniec nie jest tylko formą modlitwy, on czyni z nas wspólnotę skupioną wokół Maryi.

Na koniec o. Przeor w oparciu o historię Jonasza, zachęcił członków Radiowych Róż Różańcowych do modlitwy za powołanych, podając cztery konkretne intencje:– za powołanych, którzy powiedzieli Panu Bogu swoje „tak”, zwłaszcza za kleryków WSD w Przemyślu,– za powołanych, którzy doświadczają kryzysu w kroczeniu za Jezusem,– za powołanych, którzy nie odpowiedzieli na głos Boży,– za przemyskich pasterzy: abpa Adama Szala, bpa Stanisława Jamrozka i bpa Krzysztofa Chudzio.

Refleksja tradycyjnie zakończyła się wspólnym rozważaniem jednej tajemnicy Różańca.

Wszystkich członków Radiowych Róż Różańcowych zapraszamy w każdy pierwszy poniedziałek miesiąca do wspólnej refleksji i modlitwy.

Za: przemyska.pl