Odpust „na Karmelu”

Uroczystość Matki Bożej z Góry Karmel to najważniejsze wydarzenie w zakonie karmelitańskim. Nowenna przed tą uroczystością co roku gromadzi w naszej świątyni wielu wiernych. W samą uroczystość 16 lipca do Matki Szkaplerznej przybywają ludzie z Przemyśla i okolic. W tym roku uroczystości przewodniczył abp Adam Szal, Pasterz naszej Archidiecezji. W koncelebrze uczestniczyło wielu kapłanów, zarówno z dekanatu, jak i księży zaprzyjaźnionych z naszą wspólnotą i parafią.

W tym roku swym śpiewem ubogaciła liturgię Nina Nowak, pochodząca z Przemyślą czołowa polska śpiewaczka klasyczna, symfoniczna śpiewająca altem i contraltem, uczennica kompozytora Krzysztofa Pendereckiego. W czasie liturgii prowadziła śpiew z ludem, wykonała także Ave Maria Schuberta. Po zakończonej Mszy św. w prezencie Matce Bożej zaśpiewała jeszcze Ave Maria Cacciniego.

Msza św. była również czasem podziękowania siostrom Michalitkom za lata pięknej służby w naszej parafii. Wszystkie siostry z klasztoru przy ul. Basztowej zostały posłane do nowych placówek, na ich miejsce przyjadą do Przemyśla ich zmienniczki. Serdecznie dziękujemy Siostrom za ich twórcze, radosne, siostrzane świadectwo.

Po liturgii wielu wiernych przyjęło szkaplerz karmelitański przy ołtarzu Matki Bożej Szkaplerznej.

 

Siostry Michalitki z Księdzem Arcybiskupem Adamem Szalem.