NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO

  1. Dzisiaj Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego. Rozpoczynamy Oktawę Wielkanocy – przedłużenie świętowania pamiątki Zmartwychwstania Pana Jezusa na cały tydzień, dlatego w piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  2. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do uczynienia piękniejszymi obchodów Triduum Paschalnego: siostrom, paniom sprzątającym kościół, scholi liturgicznej i panu organiście, służbie liturgicznej i tym, którzy czynnie zaangażowali się w Liturgię Słowa. Wszystkim serdeczne Bóg zapłać.
  3. Jutro, w Poniedziałek Wielkanocny Msze Święte w porządku niedzielnym.
  4. W środę adoracja od 15.00 do 18.00 i okazja spowiedzi w tym czasie. 
  5. Za tydzień obchodzić będziemy Święto Miłosierdzia Bożego. Przygotowujemy się do tego dnia poprzez codziennie odmawianą po Mszy św. wieczornej nowennę. Dlatego nie będzie w środę nabożeństwa do św. Józefa, zaś w sobotę do Matki Bożej. Dzisiejsza modlitwa nowennowa o godz. 15.00.
  6. Zapraszamy wraz ze wspólnotą KREM na czuwanie w najbliższą sobotę, w wigilię Święta Miłosierdzia Bożego. Rozpoczęcie o godzinie 20:30, zakończenie się Eucharystią sprawowaną o 22.00.
  7. Natomiast w niedzielę Miłosierdzia Bożego zapraszamy na 15.00, na godzinę miłosierdzia do wspólnej modlitwy, która zakończy się indywidualnym błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem.
  8. W przedsionku najnowszy numer naszego pisma „Na Karmel” oraz „Głos Karmelu”. W zakrystii do nabycia książka o naszym klasztorze pt.: „Klasztor z widokiem na kresy”.
  9. Życzymy błogosławionych świąt, pełnego pokoju białego tygodnia oraz doświadczenia spotkania ze Zmartwychwstałym Jezusem. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom nowego tygodnia serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa i wszystkiego co piękne i dobre.