Jubileuszowa uroczystość w Przemyślu

W dniu uroczystości św. Teresy od Jezusa nasza przemyska wspólnota przeżywała także jubileusz 400-lecia fundacji klasztoru i kościoła. Pod nieobecność księdza biskupa przemyskiego Stanisława Jamrozka Mszy św. przewodniczył były proboszcz parafii, o. Andrzej Gut w asyście prałata, ks. Dziekana Mieczysława Rusina, o. Pawła Ferko, obecnego przeora i proboszcza o. Krzysztofa Górskiego oraz licznie zgromadzonych księży z dekanatu i różnych klasztorów przemyskich.

W gronie dostojnych gości byli między innymi Marszałek Sejmu Rzeczypospolitej Marek Kuchciński, Marszałek Województwa Podkarpackiego Piotr Pilch, Prezydent miasta Przemyśla Wojciech Bakun, Wojewódzki Konserwator Zabytków Beata Kot i Naczelnik Wydziału Promocji i Kultury Przemyśla Janusz Łukasiewicz.

Po Eucharystii celebrans odczytał błogosławieństwo papieskie dla proboszcza, przemyskiej wspólnoty i parafii. Został odczytany także list prowincjala, o. Piotra Jackowskiego, który nie mógł przybyć z powodu kwarantanny. Następnie została poświęcona okolicznościowa tablica pamiątkowa, ufundowana i odsłonięta przez Marszałków i ich współpracowników.

W przygotowanie obchodów włączyły się wszystkie grupy duszpasterskie parafii, a także szczególnie Siostry Michalitki oraz pracownicy klasztoru na czele z panią Agnieszką i Stanisławą.

Już wkrótce będzie można obejrzeć wideorelację z obchodów!

Więcej: Radio Fara