IV NIEDZIELA WIELKANOCNA

 1. Dzisiejsza niedziela Dobrego Pasterza rozpoczyna Tydzień Modlitw o powołania kapłańskie i zakonne. Otoczmy modlitwą kapłanów pochodzących z naszej parafii, aktualnie pracujących i tych którzy pracowali i udzielali nam sakramentów świętych.
 2. W naszej wspólnocie zakonnej i parafialnej witamy serdecznie Damiana Sochackiego, który będzie posługiwał w naszej parafii.
 3. Wszystkich serdecznie zapraszamy na nabożeństwa majowe, w tygodniu o godz. 17.30, zaś w niedziele i uroczystości o 16.30.
 4. W poniedziałek 2 maja obchodzimy Dzień Flagi. Zachęcamy do wywieszenia flag i naszych symboli narodowych przy domach i mieszkaniach.
 5. W środę 3 maja Uroczystość Matki Bożej Królowej Polski. Msze św. jak w niedzielę.
 6. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W piątek zapraszamy na Adorację Wynagradzającą. Adoracja rozpocznie się po Mszy św. wieczornej, będzie trwała do godz. 20.00.
 7. Za tydzień w niedzielę w naszej parafii I Komunia św. o godz. 10.00 i 12.00. Prosimy, by w czasie tej Mszy pozostawić miejsce w kościele dla rodzin dzieci pierwszokomunijnych. Bardzo prosimy o udział w pozostałych Mszach św.
 8. Ze względu na I Komunię św. suma parafialna sprawowana zazwyczaj o 10.00 będzie sprawowana wyjątkowo o 8.30.
 9. Zmiana tajemnic Żywego Różańca wyjątkowo 3 maja w środę o godz. 9.30!
 10. Karmelitański Ruch Ewangelizacyjno Modlitewny zaprasza na studium biblijne nt. Listów św. Pawła, które poprowadzi dr Danuta Piekarz, znana krakowska biblistka. Studium odbędzie się w dniach 19-21 maja w naszym klasztorze. Więcej informacji na plakacie w przedsionku kościoła i na naszej stronie internetowej.
 11. W przedsionku znajduje się prasa katolicka: najnowszy numer naszego pisma „Na Karmel”, nowy numer „Rycerzyka Niepokalanej”, „Głos Karmelu”, „Niedziela” poświęcona sprawie powołań oraz „Gość Niedzielny”, poświęcony św. Teresie od Dzieciątka Jezus. Serdecznie zachęcamy do lektury tygodników katolickich.
 12. Życzymy błogosławionego, pełnego pokoju tygodnia. Wszystkim solenizantom i jubilatom nowego tygodnia serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa i opieki Maryi