Czuwanie ze św. Teresą od Dzieciątka Jezus

Od dawna nasza przemyska świątynia nie była tak wypełniona wiernymi jak to miało miejsce podczas wigilii święta św. Teresy od Dzieciątka Jezus i Najświętszego Oblicza.

30 września Karmelitański Ruch Ewangelizacyjno-Modlitewny przygotował czuwanie z pisaniem listów do świętej Patronki. Mszy świętej o godz. 18.00, w licznej koncelebrze wspólnoty przemyskiej, przewodniczył opiekun grupy, o. Andrzej Ruszała OCD. Cały czas trwała też spowiedź, a ustawiły się długie kolejki.

Po Mszy św. był czas świadectw łask otrzymanych po zeszłorocznym spotkaniu, a potem adoracja Najświętszego Sakramentu i czas na napisanie listów oraz ich osobiste złożenie przy ołtarzu Świętej. Inicjatywa najwidoczniej trafiła w zapotrzebowanie duchowe, gdyż w tym roku połowa zgromadzonych uczestniczyła po raz pierwszy, a skrzynka na listy szybko wypełniła się po brzegi. Zebrane listy trafiły do naszych sióstr karmelitanek bosych i tam będą długotrwale i intensywnie omadlane, następnie powrócą do wspólnoty KREM i za rok zostaną odesłane do autorów. W perspektywie roku będzie można zweryfikować łaski otrzymane i zaobserwować zmianę swojej perspektywy patrzenia. 

Oprawę muzyczną i animację modlitwy zapewniła diakonia muzyczna wokalno-instrumentalna KREM.

o. Andrzej M. Cekiera OCD