XIX Niedziela Zwykła – 8 VIII 2021

1. We wtorek w Przemyślu będzie meta II etapu Tour de Pologne. W związku z tym wystąpią zmiany organizacji ruchu drogowego oraz zmiany w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej. Szczegóły na stronie internetowej Urzędu Miasta oraz Miejskiego Zakładu Komunikacji.

2. W środę adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 15.00 do 18.00 oraz możliwość spowiedzi w tym czasie. Po Mszy św. tego dnia nabożeństwo do św. Józefa z przedstawieniem próśb pozostawionych na kartkach w skrzynce intencji znajdującej się przy ołtarzu św. Józefa.

3. Zapraszamy do wspólnego pielgrzymowania do Matki Bożej w Kalwarii Pacławskiej w dniach 12-15 sierpnia 2021 roku. Zapisy do 10 sierpnia na furcie klasztornej od poniedziałku do piątku w godzinach 8-13 i 15-17, także poprzez maila i telefoniczne. Koszt 70 zł od osoby (w tym noclegi, ubezpieczenie, ksero śpiewnika i identyfikator). Osoby niepełnoletnie mogą uczestniczyć w pielgrzymce jedynie pod opieką dorosłych. Więcej szczegółów na naszej stronie www.przemysl.karmel.pl
Zapraszamy także do tradycyjnego powitania pielgrzymów wracających 15 sierpnia do Przemyśla. Powitanie pątników kalwaryjskich przy bramie miejskiej ok. godz. 15.30. Wspólne wyjście na powitanie spod Karmelu o godz. 15.00.

4. W minioną niedzielę odbyła się kwesta do puszek na pomoc powodzianom. Zebrano 743 zł, cała kwota została przekazana do Caritas.

5. W przyszłą niedzielę uroczystość Wniebowzięcia NMP. Błogosławieństwo owoców, ziół i kwiatów po każdej Mszy św.

6. Msza św. w intencji emigrantów i ich rodzin w przyszłą niedzielę o godz. 10.00.

7. W przedsionku kościoła znajduje się prasa katolicka. Serdecznie zachęcamy do lektury, do zainteresowania się sprawami Kościoła.

8. Naszym Parafianom, Przyjaciołom naszego kościoła oraz Gościom życzymy błogosławionego, pełnego pokoju tygodnia. Wszystkim przeżywającym wakacje i urlopy życzymy udanego odpoczynku i bezpiecznych podróży.