VII NIEDZIELA ZWYKŁA

    1. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna 56. Tydzień Trzeźwości pod hasłem ,,Ku trzeźwości z Kościołem”. Zachęcamy do abstynencji i modlitwy o trzeźwość, za uzależnionych oraz ich rodziny.
    2. W tym tygodniu Środą Popielcową rozpoczniemy okres Wielkiego Postu. Przypominamy, że w Środę Popielcową obowiązuje post ścisły polegający na powstrzymaniu się od potraw mięsnych oraz na ograniczeniu spożywania posiłków do trzech, w tym jednego do syta. Msze św. z posypaniem głów popiołem o godz. 7.00, 11.30 i 18.00.
    3. Także w środę kolejny dzień nowenny przed Uroczystością św. Józefa, na którą szczególnie serdecznie zapraszamy. Godzinki o 17.30, Msza św. wraz z nabożeństwem do św. Józefa o godz. 18.00. Przy ołtarzu św. Józefa znajduje się skrzynka, do której można składać prośby. Będą one odczytywane w czasie nowenny.
    4. Metropolita Przemyski abp Adam Szal prosi o zebranie składki podczas Mszy św. w Środę Popielcową 22 lutego 2023 r. Składka zostanie przekazana na pomoc ofiarom trzęsienia ziemi w Turcji i Syrii oraz ofiarom wojny na Ukrainie.
    5. W środę adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 15.00 do 17.30 i możliwość spowiedzi w tym czasie.
    6. Od środy do niedzieli przypadają Kwartalne Dni Modlitw o ducha pokuty.
    7. Droga Krzyżowa z intencją o pokój w piątek: dla dzieci o godz. 16.30, dla dorosłych o godz. 17.15. Droga krzyżowa misyjna we wtorki o godz. 17.15.
    8. Gorzkie Żale za tydzień w niedzielę z kazaniem pasyjnym o godz. 16.00. Za udział w Drodze
     Krzyżowej i Gorzkich Żalach możemy zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Taca z Gorzkich Żali jest przeznaczona na wystrój Bożego Grobu.
    9. W naszym klasztorze organizujemy w wielkim poście dni skupienia pod tytułem: Weekend pustelniczy. Będzie to czas skupienia przeżywany w milczeniu, z możliwością kierownictwa duchowego, czas na Adorację Najświętszego Sakramentu i osobistą modlitwę. Terminy dni skupienia: 24 – 26 lutego oraz 31 marca – 2 kwietnia (od piątku wieczorem do obiadu w niedzielę). Więcej informacji na plakacie w przedsionku kościoła i na stronie internetowej.
    10. Od najbliżej niedzieli będzie w naszym klasztorze możliwość bliższego zapoznania się z dziełem misyjnym polskiego Karmelu w Burundi i Rwandzie. Z okazji 50-lecia naszych misji przygotowano wystawę prezentującą w skrócie działalności karmelitów bosych w tym egzotycznym dla nas zakątku Globu. Opowiedzą nam o tym barwne fotografie i świadectwa tak misjonarzy, jak i tych, wśród których żyją i posługują. Można będzie nabyć również bogaty w treść i obrazy pięknie wydany jubileuszowy album „Niezwykła historia zwyczajnej posługi” wraz z płytą DVD, książki misjonarzy i dewocjonalia. Złożone za nie ofiary wesprą dalszą działalność misyjną, zwłaszcza formację kleryków.
    11. W przedsionku kościoła do nabycia pisma katolickie: najnowszy numer „Na Karmel”, „Gość Niedzielny” oraz „Niedziela”.
    12. Bóg zapłać za wszelkie ofiary składane na potrzeby naszej wspólnoty parafialnej i zakonnej, a przede wszystkim za Waszą dobroć i życzliwość. Życzymy błogosławionego, pełnego pokoju tygodn