II Niedziela po Bożym Narodzeniu – 3 I 2021

1. W związku z sytuacją pandemiczną w kraju oraz zgodnie z zaleceniami Księdza Arcybiskupa nie będzie w tym roku tradycyjnej kolędy, czyli wizyty duszpasterskiej w domach. Dlatego wszystkich parafian zapraszamy serdecznie na dzień 6 stycznia, na Uroczystość Objawienia Pańskiego, potocznie zwaną Świętem Trzech Króli. Msze tego dnia jak w każdą niedzielę. W czasie każdej Mszy św. będziemy modlić się szczególnie w Waszej intencji oraz intencji Waszych rodzin. Prosimy, aby 6 stycznia przynieść do kościoła wodę w małych naczynkach. Po każdej Mszy pobłogosławimy wodę, by następnie każdy mógł nią poświęcić swoje mieszkania i domy.
Poświęcimy również kredę i kadzidło, które weźmiemy ze sobą do domu. Kredą naznaczymy nasze drzwi napisem C+M+B 2021 oznaczającym, że Chrystus rzeczywiście pobłogosławił nasze mieszkanie.

2. W Święto Trzech Króli 6 stycznia odwiedzą nas także Kolędnicy Misyjni. Po Mszy św. o godz. 10.00, 11.30 oraz 17.00 będą uczestniczyć w naszym spotkaniu kolędowym. Po kolędzie będzie można złożyć do puszek ofiarę na pomoc dzieciom masajskim w Kenii.

3. W sobotę 9 stycznia dzień skupienia Świeckiego Zakonu Karmelitańskiego. Zapraszamy zainteresowanych naszą duchowością.
Plan spotkania:
10.00 – Jutrznia
10.15 – konferencja, a po niej czuwanie kolędowe przy żłóbku (tzw. Droga betlejemska),
11.30 Eucharystia.

4. Za tydzień w niedzielę 10 stycznia, po Mszy św. o 17.00 odbędzie się spotkanie młodzieży klas 6 z naszej parafii pragnącej przygotować się do przyjęcia sakramentu bierzmowania.

5. W zakrystii do nabycia najnowszy numer naszego pisma parafialnego „Na Karmel” oraz „Gość Niedzielny”.

6. Życzymy błogosławionego tygodnia.