XXXII Niedziela Zwykła – 7 XI 2021

  1. Serdecznie zapraszamy na kolejne spotkanie szkoły modlitwy — „Smak Karmelu”. Spotkanie odbędzie się najbliższy wtorek 9 listopada o godz. 18.00. W planie Eucharystia, konferencja oraz prowadzona modlitwa wewnętrzna. Szkołę modlitwy prowadzi o. Marcin Fizia, karmelita bosy z Czernej. Więcej szczegółów na plakacie w przedsionku.
  2. W listopadzie możemy zyskiwać odpusty za zmarłych. Stolica Apostolska ze względu na sytuację pandemiczną zezwoliła na zyskiwanie odpustów zupełnych w dowolnie wybranych ośmiu dniach listopada.
  3. Do jutra otwarta będzie krypta pod naszym kościołem. Nawiedzając groby w krypcie można również uzyskać odpust zupełny.
  4. W przedsionku kościoła znajdują się kartki wypominkowe, które z wypisanymi imionami zmarłych można składać w zakrystii lub na furcie.
  5. Zapraszamy do wspólnej modlitwy wypominkowej codziennie o godz. 17.30, w niedzielę o 16.30. Msza w intencji osób polecanych w wypominkach codziennie o godz. 18.00, zaś w niedzielę o 17.00.
  6. W środę adoracja od godz. 15.00 do 18.00, w tym czasie będzie możliwość spowiedzi. Po Mszy św. wieczornej nabożeństwo do św. Józefa z przedstawieniem próśb pozostawionych na kartkach w skrzynce intencji znajdującej się przy ołtarzu św. Józefa.
  7. W najbliższy piątek 12 listopada w „Piwnicy duchowej” odbędzie się godzinny spektakl związany z dwusetną rocznicą urodzin Cypriana Kamila Norwida. Organizatorami są Stowarzyszenie Twórców Kultury w Przemyślu, Urząd Miejski w Przemyślu oraz nasz klasztor. Spektakl rozpocznie się w podziemiach o godz. 18.40, po Mszy św. wieczornej, która będzie sprawowana w intencji poety. Serdecznie zapraszamy na tę ucztę duchową. Już teraz dziękujemy artystce Małgorzacie Dawidiuk za udostępnienie swoich dzieł — ikon cieni.
  8. W przedsionku kościoła można zakupić prasę. Jest już najnowszy numer naszego pisma „Na Karmel”. Polecamy również „Niedzielę” i „Gościa Niedzielnego”.
  9. W minionym tygodniu odszedł do Pana Aleksander Walczyszewski. Wieczny odpoczynek, racz mu dać, Panie…
  10. Wszystkim życzymy błogosławionej niedzieli i pełnego pokoju nowego tygodnia.