XXVI Niedziela Zwykła – 26 IX 2021

1. Dzisiaj jest ostatni dzień pracy naszego organisty, Pawła Wityka. Serdecznie dziękujemy za zaangażowanie w posługę w naszej świątyni. Za wszelką pomoc i otwartość serdeczne Bóg zapłać.

2. Jutro po Mszy św. wieczornej w naszej świątyni będzie miała miejsce modlitwa wstawiennicza, którą będzie posługiwał Karmelitański Ruchu Ewangelizacyjno-Modlitewny. Nastąpi również poświęcenie soli, wody o oleju. Serdecznie zapraszamy.

3. Urząd Miasta Przemyśla informuje, iż ze względu na duże zainteresowanie jeszcze raz, już ostatni przyjedzie do Przemyśla „Spisobus”. Spisu będzie można dokonać w czwartek na Rynku Głównym od godz. 12.00 do 17.00.

4. W środę adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 15.00 do 18.00 oraz możliwość spowiedzi w tym czasie. Po Mszy św. tego dnia nabożeństwo do św. Józefa z przedstawieniem próśb pozostawionych na kartkach w skrzynce intencji znajdującej się przy ołtarzu św. Józefa.

5. Zapisy na Seminarium Odnowy Wiary potrwają do najbliższej środy. Można ich dokonać online, telefonicznie, w zakrystii lub na furcie. Szczegóły na plakacie w przedsionku kościoła.

6. Serdecznie zapraszamy na czuwanie pt. „Deszcz róż” na czwartek 30 września. Czuwanie rozpocznie się o godz. 19.30, zakończy się Eucharystią około 22.30. W programie modlitwa uwielbienia, adoracja, świadectwa, Eucharystia. Będą także święcone róże – symbol otrzymanych łask. Podczas wieczoru tradycyjnie piszemy listy do Świętej Teresy i składamy w specjalnej skrzynce. Przez rok są one przechowywane w zaklejonych kopertach i omadlane. W intencjach w nich zawartych modlą się Siostry Karmelitanki Bose i Wspólnota KREM. Po roku odsyłamy je nadawcom. Prosimy o przyniesienie zaadresowanych kopert z naklejonymi znaczkami. Listy staramy się pisać na miejscu, jest to forma modlitwy prośby. Więcej informacji na plakacie w przedsionku.

7. 1 października w piątek święto św. Teresy od Dzieciątka Jezus. Zapraszamy na Eucharystię w intencji misji, misjonarzy, której będzie przewodniczył o. Sylwester Potoczny wieloletni misjonarz w Rwandzie i Burundi. Poświęcone będą przyniesione róże lub płatki róż.

8. Rozpoczynamy nabożeństwa różańcowe. W piątek 1 października różaniec wyjątkowo o godz. 17.00. Róża misyjna poprowadzi rozważania i modlitwę za misjonarzy, misje oraz tych, którym misjonarze posługują. W pozostałe dni powszednie różaniec o godz. 17.30, w niedzielę o 16.30.

9. Spotkanie dla młodzieży pragnącej rozpocząć przygotowania do sakramentu bierzmowania w niedzielę 3 października po Mszy św. wieczornej o godz. 17.00.

10. Spotkanie dla ministrantów oraz kandydatów w sobotę 2 października o godz. 11.00 w kościele.

11. W przedsionku kościoła znajduje się prasa katolicka. Polecamy najnowszy numer pisma parafialnego „Na Karmel” oraz dwutygodniki „Niedziela” i „Gość Niedzielny”. Serdecznie zachęcamy do lektury.

12. Wszystkim życzymy błogosławionej niedzieli i nowego tygodnia. Jubilatom i solenizantom wiele Bożej łaski i opieki Maryi.