XXVIII Niedziela Zwykła – 10 X 2021

1. Dzisiaj po każdej Mszy św. przed kościołem zbiórka do puszek na fundusz stypendialny Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.

2. W piątek uroczystość św. Teresy od Jezusa, a w związku z tym odpust w naszym kościele. Serdecznie zapraszamy na godz. 18.00. Eucharystii będzie przewodniczył abp Józef Michalik. Będziemy w czasie Mszy św. dziękować Panu Bogu za wszystkich, którzy przez ostatnie 75 lat, a więc od naszego powrotu do Przemyśla wspierali nas na wszelkie sposoby. Zapraszamy również na Triduum przygotowujące do tego wydarzenia: we wtorek, środę i czwartek o godz. 18.00. W czwartek po Mszy św. wieczornej będzie godzinne czuwanie przed Najświętszym Sakramentem, prowadzone przez Świecki Zakon Karmelitański. Szczegóły na plakacie w przedsionku kościoła i na naszej stronie internetowej.

3. W środę adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 15.00 do 18.00 oraz możliwość spowiedzi w tym czasie. Po Mszy św. tego dnia nabożeństwo do św. Józefa z przedstawieniem próśb pozostawionych na kartkach w skrzynce intencji znajdującej się przy ołtarzu św. Józefa.

4. Za tydzień w niedzielę o godz. 10.00 Msza św. w intencji emigrantów.

5. Różaniec w zwykłe dni o 17.30, w niedziele o 16.30. W piątek różaniec wyjątkowo o godz. 17.15.

6. We wtorek 19 października rozpoczniemy comiesięczne spotkanie pt. „Szkoła modlitwy” prowadzone przez o. Marcina Fizię z Czernej. Msza św. o 18.00, po niej konferencja oraz prowadzona modlitwa. Więcej na plakacie w przedsionku kościoła.

7. Zapraszamy również na sesję rekolekcyjną pt. „Księga życia”, którą w dniach od 22 do 24 października poprowadzi s. Lidia Wrona z Krakowa. Będzie to trzydniowe spotkanie pomagające w pogłębieniu relacji z Bogiem. Szczegóły na plakacie i na stronie internetowej.

8. Ojcowie franciszkanie oraz Odnowa w Duchu Świętym zapraszają na nabożeństwo „Iskra miłosierdzia” w sobotę 16 października na godz. 18.00. Będzie to nabożeństwo w intencji naszej ojczyzny i Kościoła. Szczegóły na plakacie.

9. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do Pana śp. Henryk Kurc. Prośmy o łaskę nieba dla niego: Wieczny odpoczynek… 

10. W przedsionku kościoła znajduje się prasa katolicka. Jest już najnowszy numer naszego parafialnego pisma „Na Karmel” oraz „Niedziela”, „Gość Niedzielny”.

11. Wszystkim życzymy błogosławionej niedzieli i nowego tygodnia. Jubilatom i solenizantom wiele Bożej łaski i opieki Maryi, naszej Matki.