XXIX Niedziela Zwykła – 17 X 2021

1. W minioną niedzielę została przeprowadzona zbiórka do puszek na fundusz stypendialny Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Zebrano 1725 zł. Serdeczne Bóg zapłać.

2. W najbliższy wtorek 19 października rozpoczniemy comiesięczne spotkanie pt. „Smak Karmelu” prowadzone przez o. Marcina Fizię z Czernej. „Smak Karmelu” to cykl spotkań-konferencji, prowadzonych w ramach szkoły modlitwy. Spotkania pomogą w poznawaniu Słowa Bożego, wprowadzeniu w praktykę medytacji, odkrywaniu duchowości karmelitańskiej. Spotkanie rozpocznie się Mszą św. o godz. 18.00, po niej konferencja oraz prowadzona modlitwa karmelitańska.

3. W środę adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 15.00 do 18.00 oraz możliwość spowiedzi w tym czasie. Po Mszy św. tego dnia nabożeństwo do św. Józefa z przedstawieniem próśb pozostawionych na kartkach w skrzynce intencji znajdującej się przy ołtarzu św. Józefa.

4. Różaniec w zwykłe dni o 17.30, w niedziele o 16.30.

5. Zapraszamy na weekendową sesję rekolekcyjną pt. „Księga życia”, która rozpocznie się w najbliższy piątek Mszą św. o godz. 18.00, po niej spotkanie w „sali rycerskiej”. W sobotę i niedzielę spotkanie rozpocznie się w sali rycerskiej o godz. 9.00. Kurs poprowadzi s. Lidia Wrona z Krakowa. Będzie to trzydniowe spotkanie pomagające odkryć św. Teresę od Jezusa oraz w pogłębić relację z Bogiem. Szczegóły na plakacie i na stronie internetowej.

6. Spotkanie Akcji Katolickiej w czwartek 21 października po Mszy św. wieczornej.

7. W sobotę 23 października spotkanie bractwa szkaplerznego. Rozpocznie się o godz. 16.30 w kościele. W planie: konferencja, różaniec przed Najświętszym Sakramentem oraz Msza św.

8. W przyszłą niedzielę po Mszy św. wieczornej spotkanie dla wszystkich przygotowujących się do sakramentu bierzmowania oraz chętnych, aby takie przygotowanie rozpocząć.

9. Zbliża się listopad, miesiąc modlitwy za zmarłych. W wejściu do kościoła na stoliku znajdują się kartki wypominkowe, które z wypisanymi imionami zmarłych można składać w zakrystii lub na furcie.

10. W przedsionku kościoła znajduje się prasa katolicka: nasze parafialne pismo „Na Karmel” oraz „Niedziela” i „Gość Niedzielny”. Jest również nowy numer „Głosu Karmelu”, w całości poświęcony św. Józefowi, a w nim artykuł o naszej świątyni i kulcie św. Józefa u nas. Cena „Głosu Karmelu” 14 zł.

11. Wszystkim życzymy błogosławionej niedzieli i nowego tygodnia. Jubilatom i solenizantom wiele Bożej łaski i opieki Maryi, naszej Matki.