XXIV Niedziela Zwykła – 12 IX 2021

1. Dzisiaj w Warszawie ma miejsce beatyfikacja prymasa kard. Stefana Wyszyńskiego oraz Matki Róży Czackiej.

2. Diecezjalna Pielgrzymka róż różańcowych do Jodłówki odbędzie się w sobotę 25 września. Autokar z naszej parafii wyjedzie o godz. 8.30. Serdecznie zapraszamy członków Żywego Różańca oraz parafian pragnących pielgrzymować do Jodłówki. Zapisy w zakrystii do 15 września. Koszt 30 zł.

3. Jutro, 13 września po Mszy św. wieczornej spotkanie modlitewne Karmelitańskiego Ruchu Ewangelizacyjno-Modlitewnego. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

4. We wtorek Święto Podwyższenia Krzyża Świętego.

5. Msza św. w intencji pielgrzymów, którzy wędrowali do Kalwarii Pacławskiej, będzie sprawowana 1 października, w święto św. Teresy od Dzieciątka Jezus o godz. 18.00. Serdecznie zapraszamy.

6. W środę adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 15.00 do 18.00 oraz możliwość spowiedzi w tym czasie. Po Mszy św. tego dnia nabożeństwo do św. Józefa z przedstawieniem próśb pozostawionych na kartkach w skrzynce intencji znajdującej się przy ołtarzu św. Józefa.

7. W czwartek po Mszy św. wieczornej spotkanie Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej.

8. Prezydent Miasta Przemyśla, Dowództwo Garnizonu Przemyśl i Związek Sybiraków zapraszają wszystkich do udziału w uroczystościach z okazji 82. rocznicy napaści Związku Radzieckiego na Polskę oraz Dnia Sybiraka. Msza św. w naszej świątyni w piątek 17 września o godz. 16.00. Będziemy modlić się w intencji ofiar sowieckiej agresji.

9. Wspólnota KREM-u zaprasza do udziału w Seminarium Odnowy Wiary, które jest formą 9- tygodniowych rekolekcji, pomagających w dojrzałym, zdecydowanym i osobistym zwróceniu się ku Jezusowi Chrystusowi poprzez pogłębienie modlitwy osobistej i wspólnotowej oraz przyjęciu największego daru, jakim jest osoba Ducha Świętego. Jest to czas, by na nowo, a może po raz pierwszy, odkryć Jego obecność i moc w swoim życiu oraz doświadczyć miłości Boga Ojca. Zapisy do 29 września, można ich dokonać online, telefonicznie, w zakrystii lub na furcie. Szczegóły na plakacie w przedsionku kościoła.

10. W przedsionku kościoła znajduje się prasa katolicka. Polecamy najnowszy numer pisma parafialnego „Na Karmel”. Jest również numer specjalny „Gościa Niedzielnego” ukazujący postać prymasa Wyszyńskiego oraz Matki Róży Czackiej. Natomiast w tygodniku „Niedziela” znajduje się bezpłatny dodatek ukazujący postać nowych błogosławionych. Serdecznie zachęcamy do lektury, do zainteresowania się sprawami Kościoła.

11. Serdecznie dziękujemy za wszelkie złożone ofiary. Naszym Parafianom, Przyjaciołom naszego kościoła oraz Gościom życzymy błogosławionego, pełnego pokoju tygodnia.