VIII Niedziela Zwykła – 27 II 2022

1. W związku z inwazją rosyjską na Ukrainę, dzisiaj oraz w Środę Popielcową po każdej Mszy św. będą zbierane ofiary do puszek, które za pośrednictwem Caritas Polska będą przekazane poszkodowanym w konflikcie zbrojnym. Równocześnie zachęcamy wszystkich wiernych, aby Środa Popielcowa była przeżyta jako dzień postu i modlitwy w intencji pokoju oraz solidarności z Ukrainą. W tygodniu prócz środy i piątku po Mszy wieczornej wspólna modlitwa różańcowa o pokój na Ukrainie przed wystawionym Najświętszym Sakramentem. Adoracja będzie trwała codziennie do godz. 20.00.

2. Dziś rozpoczyna się Tydzień Trzeźwości pod hasłem Posłani w pokoju Chrystusa. Zachęcamy do abstynencji i do modlitwy o trzeźwość, za uzależnionych i ich rodziny.

3. Jutro, w poniedziałek 15 lutego spotkanie Karmelitańskiego Ruchu Ewangelizacyjno-Modlitewnego (KREM). Mimo ostatniego poniedziałku nie będzie poświęcenia soli, oleju i wody.

4. W tym tygodniu Środą Popielcową rozpoczniemy okres Wielkiego Postu. Przypominamy, że w Środę Popielcową obowiązuje post ścisły polegający na powstrzymaniu się od potraw mięsnych oraz na ograniczeniu spożywania posiłków do trzech, w tym jednego do syta. Msze św. z posypaniem głów popiołem o godz. 7.00, 11.30 i 18.00.

5. Także w środę kolejny dzień nowenny przed Uroczystością św. Józefa, na którą szczególnie serdecznie zapraszamy. Msza św. wraz z nabożeństwem do św. Józefa o godz. 18.00. Przy ołtarzu św. Józefa znajduje się skrzynka, do której można składać prośby. Będą one odczytywane w czasie nowenny.

6. W środę adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 15.00 do 18.00 i możliwość spowiedzi w tym czasie. O 17.30 jak w pozostałe dni różaniec o pokój.

7. Droga Krzyżowa z intencją o pokój w piątek: dla dzieci o godz. 16.30, dla dorosłych o godz. 17.15. Droga krzyżowa misyjna we wtorek o godz. 17.15.

8. W tym tygodniu wypada pierwszy piątek miesiąca. Po Mszy św. nabożeństwo i adoracja wynagradzająca (w ciszy) podejmowana przez kobiety, do godz. 20.00.

9. W przyszłą niedzielę o godz. 9.30 zmiana tajemnic Żywego Różańca.

10. Gorzkie Żale w niedzielę z kazaniem pasyjnym o godz. 16.00. Za udział w Drodze Krzyżowej i Gorzkich Żalach możemy zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Taca z Gorzkich Żali jest przeznaczona na wystrój Bożego Grobu.

11. Dyrektor Przedszkola nr 9 w Przemyślu zaprasza rodziców do zapisywania dzieci do przedszkola na nowy rok szkolny, w dniach o 1 do 22 marca. Szczegóły na plakacie w przedsionku kościoła.

12. W przedsionku kościoła do nabycia pisma katolickie: najnowszy numer „Na Karmel”, „Gość Niedzielny” oraz „Niedziela”.

13. Bóg zapłać za wszelkie ofiary składane na potrzeby naszej wspólnoty parafialnej i zakonnej, a przede wszystkim za Waszą dobroć i życzliwość. Życzymy błogosławionego, pełnego pokoju tygodnia.