Niedziela Zesłania Ducha Świetego – 23 V 2021

1. Uroczystością Zesłania Ducha Świętego kończymy okres wielkanocny. Dziś za pobożne odmówienie hymnu: O Stworzycielu Duchu przyjdź można zyskać odpust zupełny. Jednocześnie przypominamy, że w przyszłą niedzielę kończy się okres przyjęcia Komunii św. wielkanocnej.

2. Wszystkich serdecznie zapraszamy na nabożeństwa majowe, w dni powszednie o godz. 17.30, zaś w niedzielę 16.30.

3. W środę po Mszy św. o godz. 18.00 nabożeństwo przed obrazem św. Józefa, z przedstawieniem próśb pozostawionych w skrzynce intencji.

4. Również w środę od 15.00 do 18.00 adoracja Najświętszego Sakramentu oraz spowiedź.

5. W czwartek przypada święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Modlimy się za kapłanów i o nowe powołania do stanu kapłańskiego. Pomódlcie się, prosimy, również za nas.

6. W przyszłą niedzielę po Mszy św. wieczornej o godz.17.00 spotkanie młodzieży klasy szóstej przygotowującej się do sakramentu bierzmowania.

7. W tym roku procesja w Uroczystość Bożego Ciała odbędzie się w skróconej formie. Przejdziemy jedynie ulicą Karmelicką. Nie będzie codziennych procesji w oktawie Bożego Ciała. Każdego dnia w oktawie od godz. 17.00 do 18.00 będzie trwała adoracja Najświętszego Sakramentu.

8. Pamiętajmy o wymogach sanitarnych obowiązujących w świątyni i do nich się stosujmy.

9. W przedsionku znajduje się prasa katolicka: nasze parafialne pismo „Na Karmel” oraz „Niedziela” i „Gość Niedzielny”. Zapraszamy szczególnie serdecznie do zakupu kalendarza „Głosu Karmelu” na przyszły rok. W kalendarzu znajdują się wizerunki św. Józefa z kościołów karmelitańskich, jest również i obraz św. Józefa z naszego kościoła.

10. Wszystkim życzymy błogosławionej niedzieli i pełnego pokoju tygodnia.