V Niedziela Wielkiego Postu – 21 III 2021

1. Rozpoczęliśmy dzisiaj rekolekcje wielkopostne; to doskonała okazja, by przygotować serce na święta wielkanocne. Nauki będą głoszone przez o. Krzysztofa Żywczyńskiego od poniedziałku do środy na Mszy o godz. 11.30 i 18.00. Serdecznie zapraszamy do udziału w rekolekcjach.

2. Zapraszamy na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym, dzisiaj o godz. 16.00. Zebrana składka przeznaczona będzie na kwiaty do Bożego grobu.

3. W czasie rekolekcji spowiadamy pół godziny przed Mszą św., w środę jak co tydzień od 15.00 do 18.00. Będzie to spowiedź przedświąteczna. Bardzo prosimy nie odkładać spowiedzi na ostatni moment, a szczególnie na czas Triuduum Paschalnego, które warto przeżyć z przygotowanym już sercem.

4. We wtorek o godz. 17.15 misyjna droga krzyżowa.

5. W środę Msza św. wraz z nabożeństwem do św. Józefa o godz. 18.00. Przy ołtarzu św. Józefa znajduje się skrzynka, do której można składać prośby. Będą one odczytywane w czasie nowenny.

6. Również w środę adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 15.00 do 18.00.

7. W czwartek Uroczystość Zwiastowania Pańskiego – dzień świętości życia. Tego dnia modlimy się o poszanowanie ludzkiego życia od chwili poczęcia aż do naturalnej śmierci. Msze św. o godz. 7.00 i 18.00.

8. Przez najbliższe dni do czwartku włącznie będziemy codziennie w czasie Mszy o 18.00 modlić się o ochronę życia. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

9. W piątek Droga Krzyżowa: dla dzieci o godz. 16.30, dla dorosłych o 17.15.

10. Za tydzień Niedziela Palmowa, rozpoczynająca uroczyste obchody Wielkiego Tygodnia. Mszę św. o godz. 10.00 rozpoczniemy przed kościołem, gdzie poświęcimy palmy, a następnie w uroczystej procesji przejdziemy do świątyni. Tego dnia błogosławieństwo palm będzie na każdej Mszy św.

11. Serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary na rzutnik multimedialny do kościoła. Szczególne podziękowania grupom parafialnym, szczególnie Akcji Katolickiej.

12. W przedsionku kościoła do nabycia pisma katolickie. W „Gościu Niedzielnym” znajdują się piękne rozważania drogi krzyżowej; w „Niedzieli” znajdziemy artykuł o naszym nowym karmelitańskim sanktuarium św. Józefa w Krakowie. Jest i nasz parafialny biuletyn „Na Karmel. Na stoliku prasowym znajduje się również do nabycia „Nowenna do św. Józefa” wydana z wizerunkiem „naszego św. Józefa” na okładce. Zachęcamy do osobistego polecania swoich spraw św. Józefowi.

13. Życzymy błogosławionego, pełnego pokoju tygodnia. Wszystkim solenizantom i jubilatom nowego tygodnia serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa i wszystkiego co piękne i dobre.