II NIEDZIELA ZWYKŁA

  1. Serdecznie dziękujemy za spotkanie w Waszych domach w czasie kolędy. Za serdeczne przyjęcie, rozmowę, a szczególnie za wspólną modlitwę. Również za ofiary kolędowe w kwocie 8070 zł, które w tym roku przeznaczymy w całości na ogrzewanie świątyni.
  2. W środę rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. Kto w czasie jego trwania będzie uczestniczył w nabożeństwie z modlitwą o jedność, może zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
  3. W duchu naszej tradycji karmelitańskiej rozpoczniemy w najbliższą środę nowennę dziewięciotygodniową przygotowującą nas do uroczystości św. Józefa. Od najbliższej środy 18 stycznia co środę zapraszamy na godzinki ku czci św. Józefa o godz. 17.30, a następnie na Mszę św. oraz nabożeństwo do św. Józefa.
  4. Także w środę adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 15.00 do 17.30 oraz możliwość spowiedzi w tym czasie.
  5. W piątek Msza św. wieczysta, po niej nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia. W sobotę po Mszy św. nabożeństwo do Matki Bożej Szkaplerznej.
  6. W imieniu grup parafialnych zapraszamy serdecznie w przyszłą niedzielę na Mszę św. o godz. 17.00, a po niej na wspólne parafialne kolędowanie. Spotkajmy się i zaśpiewajmy wspólnie Dzieciątku nasze piękne polskie kolędy. Więcej informacji na plakacie w przedsionku kościoła.
  7. Polecamy czasopisma katolickie: nasz parafialny miesięcznik „Na Karmel”. Jest „Niedziela”, a w niej o tym jak się modlić, by być wysłuchanym. Jest również „Gość Niedzielny”, który sporo miejsca poświęcił odejściu Benedykta XVI.
  8. W dniach od 14 do 21 maja organizujemy wraz z Bractwem św. Józefa oraz biurem „El Travel” pielgrzymkę do Medjugorje. Odbędzie się ona w formie rekolekcji maryjnych w drodze. Koszt 680 zł i 200 euro. Więcej informacji na plakacie w przedsionku.
  9. W sobotę będziemy obchodzić Dzień Babci, a w najbliższą niedzielę Dzień Dziadka. Pamiętajmy o serdecznej modlitwie i o tym, by wyrazić wdzięczność osobom tak bardzo bliskim zarówno żyjącym, jak i zmarłym.
  10. Życzymy błogosławionego, pełnego pokoju tygodnia.