XII NIEDZIELA ZWYKŁA – 19 VI 2022

 1. Wszystkich serdecznie zapraszamy na nabożeństwa do Najświętszego Serca Pana Jezusa, w niedzielę o godz. 16.30, w dni powszednie o godz. 17.30.
 2. Trwamy w oktawie po Uroczystości Bożego Ciała. W czasie oktawy zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu codziennie od godz. 17.00. W niedzielę od 16.00, w środę od godz. 15.00.
 3. W środę od 15.00 do 18.00 możliwość spowiedzi.
 4. W czwartek 23 czerwca Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela przeniesiona z 24 czerwca z racji przypadającej Uroczystości Najświętszego Serca Pana Jezusa.
 5. Jednocześnie w czwartek na zakończenie Oktawy Bożego Ciała przejdziemy w procesji Eucharystycznej do czterech ołtarzy ulicami naszej parafii. Zapraszamy wszystkich do uczestnictwa, dziewczynki do sypania kwiatów, chłopców do dzwonienia. Prosimy o udekorowanie okien mieszkań na trasie procesji.
 6. Serdecznie dziękujemy Bractwu Szkaplerznemu i Bractwu św. Józefa za aktywny udział w procesji miejskiej w Boże Ciało. Zapraszamy wszystkie wspólnoty parafialne do udziału w czwartkowej procesji.
 7. W piątek 24 czerwca w Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa będziemy przeżywali odpust parafialny. Zapraszamy na Eucharystię o godz. 18.00. Po Mszy odpustowej rozpoczniemy całonocną, dziękczynną adorację Najświętszego Sakramentu, która zakończy się Mszą św. w sobotę o godz. 7.00 rano. Adoracja odbędzie się pod hasłem: „Przy Sercu Jezusa”. Serdecznie zapraszamy i zachęcamy wszystkich, także wspólnoty działające w parafii, by znaleźć czas na swoją wspólnotową i osobistą adorację.
 8. W piątek z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 9. Dobiega końca rok szkolny. Niech nie zabraknie dziękczynienia za przeżycie tego roku szkolnego. Prośmy Boga o spokojne i bezpieczne wakacje. Msza św. na zakończenie roku szkolnego w piątek 24 czerwca o godz. 8.00.
 10. W czwartek przypada Dzień Ojca. Modlimy się za wszystkich ojców, wypraszajmy dla żyjących Boże błogosławieństwo, dla zmarłych łaskę wiecznego zbawienia.
 11. Nasza parafia organizuje pielgrzymkę do Medjugorje. Odbędzie się w dniach od 11 do 18 września. Koszt: 650 zł i 170 euro. Więcej informacji na plakacie. Serdecznie zapraszamy.
 12. W najbliższą sobotę pragniemy zorganizować zabawę dla dzieci z okazji zakończenia roku szkolnego. Dziś po Mszach św. będzie można wesprzeć tę inicjatywę poprzez złożenie ofiary do puszki. Serdeczne Bóg zapłać.
 13. W przedsionku znajduje się prasa katolicka: „Na Karmel” oraz „Głos Karmelu”, „Niedziela” i „Gość Niedzielny”. Jest też specjalne wydanie „Gościa Niedzielnego”, opisujące największy cud, jakim jest Eucharystia. Cena wydania specjalnego 12 zł.
 14. Życzymy błogosławionego, pełnego pokoju tygodnia. Wszystkim solenizantom i jubilatom nowego tygodnia serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa i opieki Maryi.