XIX NIEDZIELA ZWYKŁA – 16 X 2022

Pasterz

  1. Dziękujemy wspólnotom za czynne włączenie się w przeżycie wczorajszego odpustu z okazji Uroczystości św. Teresy od Jezusa, patronki naszej świątyni.
  2. Po Mszy św. przed kościołem do puszek będzie można złożyć ofiarę na fundusz „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Fundacja wspiera uzdolnioną, uboższą młodzież.
  3. Różaniec w zwykłe dni o 17.30, w niedziele o 16.30. Różaniec dla dzieci i ich rodzin w poniedziałek, środę i piątek o godz. 16.30. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.
  4. W październiku ze względu na różaniec nie będzie nabożeństw po Mszy św.: do św. Józefa, do Miłosierdzia Bożego i Matki Bożej Szkaplerznej.
  5. W środę adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 15.00 do 18.00 oraz możliwość spowiedzi w tym czasie.
  6. Zbliża się listopad – miesiąc poświęcony szczególnie modlitwie za zmarłych. W przedsionku wyłożone są kartki wspominkowe. Wypominki z czytelnie wypisanymi imionami zmarłych można składać w kopertach w zakrystii lub na furcie.
  7. W przedsionku kościoła znajduje się prasa katolicka. Jest parafialne pismo „Na Karmel” oraz „Niedziela”, „Gość Niedzielny”. W „Niedzieli” sporo miejsca poświęcono atakom na św. Jana Pawła II, mającym na celu osłabić jego autorytet w naszym kraju. W „Gościu Niedzielnym” natomiast ciekawy tekst o autorytecie nauczycieli.
  8. Na furcie klasztornej można nabyć ozdobne świece, różańce, modlitewniki oraz pozycje dotyczące duchowości karmelitańskiej.
  9. Wszystkim życzymy błogosławionej niedzieli i nowego tygodnia. Jubilatom i solenizantom wiele Bożej łaski i opieki Maryi, naszej Matki.