XXXIII Niedziela Zwykła – 14 XI 2021

1. W listopadzie możemy zyskiwać odpusty za zmarłych. Stolica Apostolska ze względu na sytuację pandemiczną zezwoliła na zyskiwanie odpustów zupełnych w dowolnie wybranych ośmiu dniach listopada.

2. Jutro ze względu na Wspomnienie Wszystkich Zmarłych Zakonu Karmelitańskiego będzie otwarta krypta pod naszym kościołem. Serdecznie prosimy o modlitwę za naszych zmarłych współbraci, szczególnie za tych, którzy posługiwali Wam w tej świątyni.

3. W najbliższą sobotę 20.11. będziemy przeżywali wspomnienie św. Rafała Kalinowskiego. Święty bywał w Przemyślu, m.in. wówczas, gdy towarzyszył siostrom karmelitankom bosym, które zamieszkały w naszym mieście. Do wspomnienie św. Rafała chcemy w tym toku przygotowywać się przez triduum od 17 do 19 listopada (od środy do piątku). Konferencje w tym czasie wygłosi br. Tomasz Kozioł, karmelita bosy z Czernej.
Plan triduum:
– godz. 17.30 – krótka nauka,
– godz. 18.00 – Msza św.
– po Mszy św. – wypominki i różaniec.

4. Bractwo św. Józefa organizuje w dniach od 4 do 6 grudnia pielgrzymkę otwartą dla wszystkich. W planie Niepokalanów, Gietrzwałd, Gdańsk, Toruń, Kalisz, Częstochowa. Koszt około 470 zł. Opłata zawiera: przejazd, dwa noclegi, wyżywienie i ubezpieczenie. Zapisy do 20 listopada. Szczegóły na plakacie. Zapisy na furcie klasztornej.

5. W środę adoracja od godz. 15.00 do 17.30, w tym czasie będzie możliwość spowiedzi. Po Mszy św. wieczornej wyjątkowo nie będzie nabożeństwa do św. Józefa, lecz wypominki.

6. W przedsionku kościoła znajdują się kartki wypominkowe, które z wypisanymi imionami zmarłych można składać w zakrystii lub na furcie. Wypominki codziennie prócz triduum do św. Rafała o godz. 17.30, w niedzielę o 16.30.

7. W przyszłą niedzielę o godz. 10.00 Msza św. w intencji emigrantów i ich rodzin.

8. W przedsionku kościoła można nabyć prasę. Jest już najnowszy numer naszego pisma „Na Karmel”. Polecamy również „Niedzielę” i „Gościa Niedzielnego”.

9. Wszystkim życzymy błogosławionej niedzieli i pełnego pokoju nowego tygodnia.