IV Niedziela Wielkiego Postu – 14 III 2021

1. Zapraszamy na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym, dzisiaj o godz. 16.00. Zebrana składka przeznaczona będzie na kwiaty do Bożego grobu.

2. We wtorek o godz. 17.15 misyjna Droga Krzyżowa.

3. W środę ostatni dzień wielkiej nowenny przed Uroczystością św. Józefa, na którą szczególnie serdecznie zapraszamy. Msza św. wraz z nabożeństwem do św. Józefa o godz. 18.00. Przy ołtarzu św. Józefa znajduje się skrzynka, do której można składać prośby. Będą one odczytywane w czasie nowenny.

4. Również w środę adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 15.00 do 18.00 i możliwość spowiedzi w tym czasie.

5. W piątek przypada uroczystość św. Józefa. Serdecznie zapraszamy na Mszę św. o godz. 18.00, której przewodniczył będzie Ksiądz Biskup Krzysztof Chudzio. Ksiądz Biskup zawierzy również naszą parafię Świętemu Józefowi. Tego dnia nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

6. Również w piątek Droga Krzyżowa: dla dzieci o godz. 16.30, dla dorosłych o 17.15.

7. W przyszłą niedzielę 21 marca rozpoczniemy w naszej parafii rekolekcje wielkopostne. Wygłosi je o. Krzysztof Żywczyński, karmelita bosy z Krakowa. W niedzielę nauki będą głoszone w czasie każdej Mszy, zaś od poniedziałku do środy podczas dodatkowej Mszy o godz. 11.30 oraz o 18.00.

8. Serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary na rzutnik multimedialny do kościoła. Szczególne podziękowania grupom parafialnym, szczególnie wspólnocie Świeckiego Zakonu Karmelitańskiego.

9. Na stoliku w przedsionku znajdują się skarbonki Caritas, które możemy wykorzystać do praktykowania jałmużny wielkopostnej. Skarbonki będziemy składać w kościele w Niedzielę Miłosierdzia. Wszystkie ofiary zostaną przekazane na cele Hospicjum i innych placówek prowadzonych przez Caritas naszej archidiecezji.

10. W przedsionku kościoła do nabycia pisma katolickie: „Gość Niedzielny” oraz „Niedziela”, jest również nasz parafialny biuletyn „Na Karmel”.

11. Życzymy błogosławionego, pełnego pokoju tygodnia. Wszystkim solenizantom i jubilatom nowego tygodnia serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa i wszystkiego co piękne i dobre.