3 Niedziela Adwentu – 12 XII 2021

1. Serdecznie zachęcamy do głębokiego doświadczenia czasu Adwentu. Od piątku 17 grudnia wkraczamy w drugą część Adwentu, bezpośrednio przygotowujemy się do Uroczystości Bożego Narodzenia. My, chrześcijanie nie przygotowujemy się do sympatycznego przeżycia świąt Bożego Narodzenia, ale do głębszego spotkania z Bogiem, uczynienia kolejnego kroku w Jego kierunku.

2. Pomóc w tym może czas rekolekcji. Zapraszamy na poniedziałek i wtorek na godzinę 18.00. W tych dniach nie będzie rorat, skupimy się na treściach rekolekcyjnych podanych nam przez o. Andrzeja Ruszałę.

3. Jutro, w poniedziałek po Mszy św. wieczornej Świecki Zakon Karmelitański oraz KREM poprowadzą czuwanie przed Najśw. Sakramentem przygotowujące do wtorkowej uroczystości św. Jana od Krzyża.

4. Drugą pomocą w przeżyciu Adwentu są wspomniane roraty. Msza roratnia w tym tygodniu od środy do soboty o godz. 18.00. Roraty dla dzieci we wtorek i czwartek o godz. 16.30.

5. Przy wyjściu z kościoła pod chórem można nabyć książkę „Czas Maryi”, autorstwa o. Marcina Fizi, który prowadzi w naszej świątyni szkołę modlitwy.

6. W środę adoracja od godz. 15.00 do Mszy wieczornej; w tym czasie będzie możliwość spowiedzi. Prosimy nie pozostawiać spowiedzi na ostatnie dni przed świętami.

7. Po Mszy wieczornej w środę będziemy polecać nasze sprawy św. Józefowi, którego – jak mawiała św. Teresa od Jezusa – Panu Bóg wysłuchuje go we wszystkim..

8. W piątek po Mszy św. nabożeństwo do Jezusa Miłosiernego, w sobotę do Matki Bożej Szkaplerznej.

9. Prezenty dla osób bezdomnych oraz osób najbardziej potrzebujących w naszej parafii można składać w zakrystii. Bardzo dziękujemy za tak serdeczny odzew i włączenie się w akcję „Od serca do serca”.

10. W zakrystii można nabyć opłatki.

11. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 10.00 oraz 11.30 dziewczęta ze scholi będą sprzedawać sianko i woskowe świeczki. Dochód ze sprzedaży będzie przeznaczony na adopcję dziecka misyjnego oraz na działalność scholi.

12. W czasie montowania ram okiennych nazbierało się w kościele sporo kurzu. Pani Stasia, która co tydzień sprząta kościół, nie podoła sama w przygotowaniu świątyni do świąt. Bardzo prosimy o pomoc w sprzątaniu przedświątecznym, które jest planowane na najbliższą sobotę na godz. 14.00. Chęć pomocy bardzo prosimy zgłosić w zakrystii.

13. W przedsionku kościoła można zakupić prasę. Polecamy „Niedzielę”, w której znajduje się kalendarz na nowy rok oraz kilka ważnych porad jak tworzyć szczęśliwą rodzinę. „Gość Niedzielny” dużo miejsca poświęcił tematowi stanu wojennego. Jest też pismo „Na Karmel”.

14. Wszystkim z serca życzymy błogosławionego adwentu, rodzinnej niedzieli i pełnego pokoju nowego tygodnia.

15. W minionym tygodniu odszedł do domu Ojca śp. Władysław Bukalski. Msza pogrzebowa jutro o godz. 8.00, obrzędy pogrzebu na cmentarzu przy ul. Słowackiego o godz. 13.00. Pomódlmy się za naszego zmarłego brata. Wieczny odpoczynek…