XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA – 11 IX 2022

 1. Dzisiaj o godz. 6.00 wyruszyła parafialna pielgrzymka do Medjugorje. Pielgrzymi obiecali modlitwę za nas wszystkich, za naszą parafię. Prosimy o Waszą modlitwę w intencji ich bezpiecznego i owocnego pielgrzymowania.
 2. Jutro w katedrze o godz. 19.00 koncert pt. „Pomagającym Ukrainie”. Więcej informacji na plakacie w przedsionku świątyni.
 3. W środę adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 15.00 do 18.00 oraz możliwość spowiedzi w tym czasie. Po Mszy św. nabożeństwo do św. Józefa z przedstawieniem próśb pozostawionych na kartkach w skrzynce intencji. W tym tygodniu będziemy modlić się szczególnie w intencji małżeństw przeżywających kryzys.
 4. Również w środę święto Podwyższenia Krzyża Świętego. W tym dniu zapraszamy na miejską Drogę Krzyżową. Rozpoczęcie w Archikatedrze o godz. 19.00.
 5. W piątek po Mszy św. Koronka do Miłosierdzia Bożego, natomiast w sobotę po Mszy św. nabożeństwo do Matki Bożej Szkaplerznej.
 6. W sobotę 17 września przypada 83 rocznica napaści Związku Sowieckiego na Polskę. Msza św. w naszym kościele z udziałem pocztów sztandarowych o godz. 16.00. Zapraszamy do wspólnej modlitwy za obrońców Ojczyzny i pomordowanych na Wschodzie.
 1. Rozpoczynamy zapisy na kurs przygotowujący do bierzmowania. Przypominamy, że w naszej diecezji przygotowanie trwa trzy lata i rozpoczyna się w szóstej klasie. Zapisy dla młodzieży klas 6 do końca września!
 2. W sobotę 1 października odbędzie się pielgrzymka Róż Różańcowych do sanktuarium Matki Bożej w Przysietnicy koło Starej Wsi. Zapraszamy Róże oraz wszystkich czcicieli Matki Bożej do wspólnego pielgrzymowania. Wyjazd 1 października o godz. 7.00 z Placu Rybiego. Koszt 25 zł. Zapisy w zakrystii do 25 września.
 3. W przyszłą niedzielę Msza św. za emigrantów i ich rodziny o godz. 10.00
 4. W przedsionku kościoła znajduje się prasa katolicka. Polecamy nasze pismo „Na Karmel”. W „Niedzieli” sporo miejsca o tym, jak elektronika wpłynęła na nasze życie i relacje. W „Gościu Niedzielny” o reparacjach Niemiec wobec Polski. Serdecznie zachęcamy do lektury.
 5. Naszym Parafianom, Przyjaciołom naszego kościoła oraz Gościom życzymy błogosławionego, pełnego pokoju tygodnia.