XV NIEDZIELA ZWYKŁA – 10 VII 2022

  1. Serdecznie zapraszamy na nowennę przez Uroczystością Matki Bożej z Góry Karmel. Godzinki ku czci Matki Bożej Szkaplerznej codziennie o godz. 17.30, Msza św. o godz. 18.00, a po niej nabożeństwo z przedstawieniem próśb do Matki Bożej. Dzisiaj godzinki o 16.30, Eucharystia i nabożeństwo o 17.00.
  2. Od jutra do soboty zapraszamy na kiermasz, którego dochód przeznaczony będzie na ogrzewanie kościoła w czasie zimy.
  3. W poniedziałek o godz. 16.00 będzie sprawowana Msza św. w 79 rocznicę Zbrodni Wołyńskiej. Bezpośrednio po Eucharystii odbędą się uroczystości przy Grobie Wołyńskim na Cmentarzu Wojskowym.
  4. W środę adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 15.00 do 18.00 oraz możliwość spowiedzi w tym czasie. Po Mszy św. ze względu na nowennę nie będzie nabożeństwa do św. Józefa.
  5. Szczególnie serdecznie zapraszamy wszystkich na sobotę 16 lipca, do wspólnego przeżycia Uroczystości Matki Bożej z Góry Karmel. Jest to patronalne, najważniejsze wydarzenia w naszym zakonie. Mszy św. o godz. 18.00 przewodniczyć będzie abp Adam Szal. Po Mszy św. będzie miał miejsce obrzęd nałożenia szkaplerza. Szkaplerz będzie można przyjąć również w ostatnim dniu nowenny, czyli w piątek. Osoby, które nie mogą uczestniczyć w sobotniej uroczystości mogą przyjąć szkaplerz każdego dnia po nabożeństwie nowennowym.
  6. Zapraszamy na XXII Międzynarodowy Przemyski Festiwal Salezjańskie Lato. Koncert w naszej świątyni będzie miał miejsce 21 lipca o godz. 19.30. Szczegółowy program na stronie internetowej.
  7. W przedsionku kościoła znajduje się prasa katolicka: nasz parafialny biuletyn „Na Karmel”, tygodniki „Niedziela” i „Gość Niedzielny”, a w nim płyta audio z czterema kolejnymi księgami Starego Testamentu.
  8. Naszym Parafianom, Przyjaciołom naszego kościoła oraz Gościom życzymy błogosławionego, pełnego pokoju tygodnia. Wszystkim solenizantom i jubilatom nowego tygodnia serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa i opieki Maryi, zaś Wszystkim rozpoczynającym wakacje i urlopy życzymy udanego odpoczynku i bezpiecznych podróży.