I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

    1. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym dzisiaj o godz. 16.00. Za udział w Drodze
     Krzyżowej i Gorzkich Żalach możemy zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Taca z Gorzkich Żali jest przeznaczona na wystrój Bożego Grobu.
    2. W poniedziałek po Mszy św. poświęcenie z egzorcyzmem wody, soli i oleju oraz modlitwa wstawiennicza.
    3. W środę kolejny dzień nowenny przed Uroczystością św. Józefa, na którą szczególnie serdecznie zapraszamy. O 17.30 godzinki, natomiast Msza św. wraz z nabożeństwem do św. Józefa o godz. 18.00.
    4. W czwartek 2 marca zapraszamy na miejską Drogę Krzyżową. Rozpoczęcie o godz. 19.00 przy katedrze i przejście na Wzgórze Trzech Krzyży. Zapraszamy przedstawicieli wspólnot do niesienia krzyża od XI do XII stacji.
    5. W związku z obchodami Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych zapraszamy w środę 1 marca na Mszę św. w naszej świątyni, która będzie sprawowana o godz. 16.00.
    6. Z tego powodu w środę nie będzie adoracji Najświętszego Sakramentu od godz. 15.00 do 18.00. Będzie jednak Koronka do Bożego Miłosierdzia o godz. 15.00 i spowiedź do Mszy wieczornej.
    7. Droga Krzyżowa z intencją o pokój w piątek: dla dorosłych o godz. 17.15. Droga krzyżowa misyjna we wtorek o godz. 17.15.
    8. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W piątek Msza św. dla dzieci i ich rodzin połączona z krótkim rozważaniem Męki Jezusa o godz. 16.30. Po Mszy św.  o godz. 18.00 adoracja wynagradzająca Najświętszemu Sercu Pana Jezusa do godz. 20.00.
    9. W przyszłą niedzielę rozpoczniemy rekolekcje wielkopostne, które wygłosi o. Mirosław Gromadzki, neoprezbiter, nasz współbrat posługujący obecnie w Berdyczowie. Serdecznie zachęcamy do pogłębienia życia duchowego poprzez rekolekcje.
    10. Od dzisiaj przez wielki post będzie w naszej świątyni wystawa misyjna ukazująca posługę karmelitów bosych w Rwandzie i Burundi. W przyszłą niedzielę natomiast po Mszach o godz. 9, 11.30 i 17.00 będzie kiermasz misyjny.
    11. Katechezy przedmałżeńskie w marcu będą w parafii świętych Cyryla Metodego i Benedykta na Kazanowie w Przemyślu w poniedziałki, środy i piątki o godz. 19.00. Pierwsze spotkanie 6 marca.
    12. Dyrektor Przedszkola nr 9 przy ul. Słowackiego 34 w Przemyślu zaprasza rodziców do zapisywania dzieci na nowy rok szkolny w dniach od 1 do 22 marca.
    13. W przedsionku kościoła do nabycia pisma katolickie: najnowszy numer „Na Karmel”, a w nim min. o tym jak głębiej przeżyć wielki post. Jest też „Gość Niedzielny” oraz „Niedziela”. Oba tygodniki dokonały obszernego podsumowania trwającej od roku wojny na Ukrainie.
    14. Bóg zapłać za wszelkie ofiary składane na potrzeby naszej wspólnoty parafialnej i zakonnej, a przede wszystkim za Waszą życzliwość. Życzymy błogosławionego, pełnego pokoju tygodnia.