Niedziela Chrztu Pańskiego- 9 I 2022

1. Dzisiejszy Świętem Chrztu Pańskiego kończymy okres Bożonarodzeniowy.

2. Katechezy przedmałżeńskie w styczniu będą miały miejsce w parafii NMP Nieustającej Pomocy w Przemyślu – Błonie. Pierwsze spotkanie w poniedziałek o godz. 19.00.

3. Dziękujemy s. Dorocie Burczyk za przygotowanie dzieci i opiekę nad dziełem „Kolędnicy misyjni”. Dzieci zebrały w naszej świątyni 1395 zł. Cała kwota zostanie przekazana na pomoc dzieciom w Azji środkowej (Kazachstan, Kirgistan, Uzbekistan).

4. Dziękujemy również Karmelitańskiemu Ruchowi Ewangelizacyjno Modlitewnemu oraz Świeckiemu Zakonowi Karmelitańskiemu za kolędowanie animowane w czasie naszej parafialnej kolędy.

5. Serdecznie zapraszamy na szkołę modlitwy pt. „Smak Karmelu” na najbliższy wtorek, na godz. 18.00. Jest to cykl spotkań, prowadzonych przez o. Marcina Fizię z klasztoru w Czernej. Kluczowe elementy szkoły modlitwy to: poznanie Słowa Bożego, wprowadzenie w praktykę medytacji oraz odkrywanie duchowości karmelitańskiej. Jest to propozycja dla osób pragnących coraz świadomiej modlić się, czyli budować coraz głębszą relację z Bogiem.

6. W środę od godziny 15.00 adoracja Najświętszego Sakramentu oraz możliwość spowiedzi. Po Mszy wieczornej zapraszamy na nabożeństwo do św. Józefa.

7. Za tydzień w niedzielę o godz. 10.00 Msza św. za emigrantów.

8. Serdecznie dziękujemy za składane ofiary kolędowe. W tym roku w całości przeznaczymy je na ogrzewanie świątyni.

9. Polecamy czasopisma katolickie. Jest nasz parafialny miesięcznik „Na Karmel”. Jest „Niedziela” oraz „Gość Niedzielny”. Jest w nim dodatek – kartonowe pudełko, na 12 płyt „Biblia Audio”, które będą ukazywać się co miesiąc. W przyszłym tygodniu będzie płyta zawierająca Księgę Rodzaju i Księgę Wyjścia.