2 Niedziela Adwentu – 5 XII 2021

1. Msze roratnie codziennie o godz. 18.00. Roraty dla dzieci we wtorki i czwartki o godz. 16.30. Bardzo wszystkich zachęcamy do świadomego przygotowania się do świąt Bożego Narodzenia.

2. Serdecznie zapraszamy na kolejne spotkanie pt. „Smak Karmelu”. Jest to cykl spotkań-konferencji, prowadzonych przez o. Marcina Fizię z klasztoru w Czernej w ramach szkoły modlitwy. Kluczowe elementy szkoły modlitwy to: poznanie Słowa Bożego, wprowadzenie w praktykę medytacji oraz odkrywanie duchowości karmelitańskiej. Jest to propozycja dla osób pragnących coraz świadomiej modlić się, czyli budować coraz głębszą relację z Bogiem.

3. W środę będziemy przeżywali Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny oraz zakończenie roku św. Józefa. Msze św. tego dnia będą sprawowane o godz. 7.00, dodatkowa o godz. 11.00 oraz o godz. 18.00. Od godz. 12.00 do 13.00 będzie Godzina Łaski, w tym czasie będzie wystawiony Najświętszy Sakrament. Natomiast po Mszy św. o godz. 18.00 przedstawiciele poszczególnych stanów, czyli rodziny, chorzy i starsi, osoby konsekrowane i przedstawiciele naszych grup parafialnych, ofiarują się pod opiekę św. Józefa. Warto skorzystać z tego momentu szczególnej łaski. Serdecznie zapraszamy.

4. W środę będzie również adoracja od godz. 15.00 do Mszy wieczornej; w tym czasie będzie możliwość spowiedzi.

5. W sobotę spotkanie Świeckiego Zakonu Karmelitańskiego. O godz. 11.15 Msza św. przy ołtarzu Matki Bożej w czasie której nastąpią przyrzeczenia definitywne. Spotkanie Bractwa Szkaplerznego w sobotę o 16.30.

6. W przyszłą niedzielę rozpoczniemy trzydniowe rekolekcje adwentowe, które będą również stanowiły przygotowanie do Uroczystości św. Jana od Krzyża. Nauki wygłosi o. Andrzej Ruszała z naszej wspólnoty.

7. Podobnie jak w zeszłym roku, organizujemy pomoc dla osób bezdomnych oraz potrzebujących naszej parafii pod hasłem „Z serca do serca”. Przy ołtarzu Matki Bożej stanęła choinka z zawieszonymi na niej kopertami, a w nich informacja czego dana osoba potrzebuje. Adresatami naszej pomocy będą podopieczni Towarzystwa Pomocy im. brata Alberta w Przemyślu oraz potrzebujący mieszkańcy naszej parafii. Będą to proste rzeczy, często dla nas podstawowe, dla uboższych nieosiągalne. Pragniemy rozpogodzić codzienność bardziej potrzebujących jakimś mały darem z serca. Serdecznie zapraszamy do włączenia się w to dzieło. Dzisiaj można wziąć z choinki kopertę, w środku będą zamieszczone podpowiedzi dotyczące pomocy konkretnej osobie. Paczki bardzo prosimy przygotować do przyszłej niedzieli włącznie.

8. Zainstalowane zostały kolejne trzy witraże w prezbiterium.

9. W zakrystii można nabyć świece wigilijne Caritas oraz opłatki.

10. W przedsionku kościoła można zakupić prasę. Jest już adwentowy numer naszego pisma „Na Karmel”. Polecamy również „Niedzielę” oraz „Gościa Niedzielnego”.

11. Wszystkim z serca życzymy błogosławionego adwentu, rodzinnej niedzieli i pełnego pokoju nowego tygodnia.