Zmartwychwstanie Pańskie – 4 IV 2021

1. Dzisiaj Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego. Rozpoczynamy tzw. biały tydzień – Oktawę Wielkanocy – przedłużenie świętowania pamiątki Zmartwychwstania Pana Jezusa na cały tydzień, dlatego w piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

2. Jutro w Poniedziałek Wielkanocny, Msze Święte odprawiamy w porządku niedzielnym.

3. W środę po Mszy św. nabożeństwo do św. Józefa o godz. Przy ołtarzu św. Józefa znajduje się skrzynka, do której można składać prośby. Będą one odczytywane w czasie modlitwy przed obrazem św. Józefa.

4. Również w środę adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 15.00 do 18.00.

5. W sobotę 10 kwietnia o godz. 10.00 w naszej świątyni będzie sprawowana Msza św. w intencji poległych w Katyniu oraz innych obozach sowieckich oraz tych, którzy zginęli w katastrofie smoleńskiej. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

6. Zapraszamy wraz ze wspólnotą KREM na czuwanie w najbliższą sobotę, w wigilię Święta Miłosierdzia Bożego. Rozpoczęcie Mszą Św. o godzinie 18:00. W programie adoracja i uwielbienie Bożego Miłosierdzia, konferencja i medytacja na kanwie przypowieści o synu marnotrawnym oraz modlitwa w ciszy. Na zakończenie modlitwa wstawiennicza i akt zawierzenia się Bożemu Miłosierdziu.

7. Za tydzień obchodzić będziemy Święto Miłosierdzia Bożego. Tych wszystkich, którzy pragną złożyć ofiarę na potrzeby Caritas, prosimy o przyniesienie skarbonek wielkopostnych i złożenie ich na ołtarzu Jezusa Miłosiernego.

8. Od 1 kwietnia rozpoczął się spis powszechny: na stronie spis.gov.pl dostępny jest formularz do samodzielnego wypełnienia. Osoby, które z różnych powodów nie mogą wypełnić formularza samodzielnie powinny skorzystać z punktu spisowego utworzonego na terenie gminy.

9. Życzymy błogosławionych świąt, pełnego pokoju białego tygodnia oraz doświadczenia spotkania ze Zmartwychwstałym Jezusem. Wszystkim solenizantom i jubilatom nowego tygodnia serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa i wszystkiego co piękne i dobre.