XIX Niedziela Zwykła – 9 VIII 2020

1. Zapraszamy do uczestnictwa w nowennie upamiętniającej 100-ą rocznicę „Cudu nad Wisłą”, w czasie której polecamy naszą Ojczyznę opiece św. Andrzeja Boboli. Modlitwy nowenny codziennie pół godziny przed wieczorną mszą św. poprowadzi Akcja Katolicka działająca w naszej parafii.

2. W sobotę Uroczystość Wniebowzięcie NMP, porządek mszy św. niedzielny: 7.00, 10.00, 11.30 i 17.00. Po każdej mszy błogosławieństwo ziół i kwiatów.

3. W przyszłą niedzielę:

  •  swoje imieniny obchodzi o. Stefan Skórnóg, waszej pamięci polecamy naszego solenizanta.
  • o godz. 10.00 msza św. w intencji Polaków na emigracji, ich rodzin oraz za zmarłych na obczyźnie. Intencje można składać w zakrystii oraz na furcie. W czasie tej Eucharystii nastąpi wprowadzenie nowego proboszcza naszej parafii o. Krzysztofa Górskiego, który w czasie ostatniej Kapituły prowincjalnej został również wybrany na przeora konwentu w Przemyślu. W najbliższym czasie do naszej wspólnoty zakonnej dołączą również: o. Karol Morawski, o. Andrzej Cekiera oraz br. Artur Żelewski. Polecamy naszych współbraci opiece św. Rafała Kalinowskiego i Maryi Królowej Karmelu.

4. W imieniu członków grupy Męskiego Różańca w Przemyślu zachęcamy do włączenia się do akcji modlitewnej nazwanej „Zaadoptuj nieprzyjaciela kościoła”. W dniach od 15 sierpnia do 24 grudnia odbędzie się szturm modlitewny w intencji nieprzyjaciół kościoła. Więcej informacji na plakatach w kruchcie oraz na naszej stronie internetowej.

5. Trwa XX Międzynarodowy Przemyski Festiwal Salezjańskie Lato. W jego ramach pragniemy uczcić również 400lecie fundacji naszego konwentu stąd koncerty w naszym kościele w najbliższą sobotę o 19.30 oraz w poniedziałek 17 sierpnia o 20.00. Serdecznie zapraszamy, wstęp wolny oczywiście przy zachowaniu obowiązujących obostrzeń epidemiologicznych.