XI Niedziela Zwykła – 14 VI 2020

1. Przypominamy o zachowaniu bezpiecznej odległości między sobą w kościele oraz podczas podchodzenia do komunii św. i spowiedzi, a także o konieczności zasłaniania nosa i ust, także w czasie spowiedzi. Dopóki choroba nie dotknie nas lub bliskich wydaje się, że to wiadomość telewizyjna lub spisek światowy. Przestrzegając zasad w czasie epidemii chronię nie siebie, lecz bliźniego, więc jest to związane z najważniejszym przykazaniem miłości. Jeśli wybieram inaczej, to nie mam prawa narzekać na innych, że wzrasta liczba zachorowań i zgonów.

2. Zapraszamy na nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa w dni powszednie na godz. 17.30 oraz w niedziele na 16.30.

3. W czwartek zakończenie oktawy Bożego Ciała. Po wieczornej mszy poświęcenie wianków oraz błogosławieństwo dzieci.

4. W piątek Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Porządek dni powszedni. Tego dnia nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

5. W przyszłą niedzielę o godz. 10.00 msza św. oraz modlitwy za wstawiennictwem św. Rafała Kalinowskiego w intencji Polaków na emigracji, ich rodzin oraz za zmarłych na obczyźnie. Intencje można składać w zakrystii oraz na furcie.

6. W zakrystii jest do nabycia: Głos Karmelu, Gość Niedzielny oraz nowy numer Na Karmel.