VI Niedziela Wielkanocna – 17 V 2020

1. Zgodnie z nowymi rozporządzeniami w naszym kościele może przebywać do 60 osób w czasie liturgii. Jednocześnie prosimy o zachowania bezpiecznej odległości między sobą w kościele oraz podczas podchodzenia do komunii św. i spowiedzi, a także o konieczności zasłaniania nosa i ust, także w czasie spowiedzi.

2. Osobom, które przyjmują komunię św. na rękę, przypominamy, że hostię należy przyjmować na lewą dłoń podtrzymywaną przez prawą, a następnie, stojąc przed kapłanem, prawą ręką włożyć hostię do ust; w żadnym wypadku nie wolno odchodzić z hostią na dłoni od ołtarza.

3. Zapraszamy na nabożeństwa majowe w dni powszednie na godz. 17.30 oraz w niedziele na 16.30.

4. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

5. Zachęcamy naszych parafian do udziału w zbiórce zużytego sprzętu RTV i AGD. Pomoc z akcji zostanie przekierowana na wsparcie Misjonarzy na Ukrainie i Białorusi walczących z pandemią koronawirusa. Zakupione zostaną środki ochrony osobistej: maseczki, przyłbice, rękawiczki, płyny dezynfekujące. Dzięki życzliwości ks. Dziekana Mieczysława Rusina, sprzęt będzie można zwozić dnia 28 maja do godz. 10.30 na plac obok kontenerów przy plebani katedralnej.

6. W zakrystii jest do nabycia: Głos Karmelu, Gość Niedzielny oraz gazetka parafialna Na Karmel.