V Niedziela Wielkiego Postu – 29 III 2020

Przypominamy, że zgodnie z Rozporządzenie Pana Premiera w kościołach na Liturgii może się gromadzić jedynie 5 osób. Prosimy to respektować i pilnować. Pierwszeństwo na mszy mają osoby, które zamówiły intencję.

W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Nabożeństw nie będzie, prosimy o modlitewną łączność w naszych domach.

Zgodnie z Zarządzeniem naszego Arcybiskupa nie będzie wyjścia do chorych w piątek, za wyjątkiem wypadków niebezpieczeństwa śmierci.

W środę nie będzie wystawienia Najświętszego Sakramentu, ale przez cały czas kościół jest otwarty i można wstąpić na adorację Jezusa w tabernakulum, do czego zachęca nasz Arcybiskup.

W przyszłą niedzielę nie będzie zmiany Tajemnic Różańcowych. Osoby odpowiedzialne za Róże Różańcowe prosimy o przekazanie intencji modlitewnej na miesiąc kwiecień: O ustanie pandemii.

Nabożeństwa Drogi Krzyżowej oraz Gorzkich Żali zostały zawieszone, jak również wszelkie spotkania grup duszpasterskich.

Zachęcamy do tego, by w najbliższym czasie skorzystać ze spowiedzi przedświątecznej. Tym bardziej, że nie będzie możliwości spowiedzi w czasie Triduum przed Wielkanocą ze względów bezpieczeństwa. Spowiedź w naszym kościele codziennie rano podczas mszy, oraz wieczorem od godz. 17.00. Dodatkowo można w ciągu dnia zadzwonić i umówić się na spowiedź lub podejść w godzinach otwarcia furty i wyspowiadać się w Kaplicy Rycerskiej.

W zakrystii jest do nabycia nowy numer Głosu Karmelu oraz świece Cariats.