III Niedziela Wielkiego Postu – 15 III 2020

Zgodnie z Zarządzeniem naszego Arcybiskupa do dnia 29 marca:

Udzielona została dyspensa od obowiązku niedzielnego uczestnictwa we Mszy Świętej następującym wiernym:

  • osobom w podeszłym wieku,
  • osobom z objawami infekcji (np. kaszel, katar, podwyższona temperatura, itp.),
  • dzieciom i młodzieży szkolnej oraz dorosłym, którzy sprawują nad nimi bezpośrednią opiekę,
  • osobom, które czują obawę przed zarażeniem.
  • Znak pokoju należy przekazywać przez skinienie głowy, bez podawania rąk.
  • Komunię św. zachęca się by przyjmować na rękę. Komunię św. należy przyjmować na lewą dłoń podtrzymywaną przez prawą, a następnie, stojąc przed kapłanem, prawą ręką włożyć Hostię do ust; w żadnym wypadku nie wolno odchodzić z Hostią na dłoni od ołtarza. W niedzielę będzie dwóch kapłanów więc nie będzie z tym problemu. W tygodniu najpierw będzie komunia na rękę, a później do ust.
  • Zawieszone zostają wszelkie spotkania grup duszpasterskich.
  • Jest również rozporządzenie Pana Premiera o zakazie zgromadzeń powyżej 50 osób. Nikogo z kościoła nie będziemy wypędzać, ale zostawiamy to waszej rozwadze i decyzji.

Bardzo prosimy, by dostosować się do tych zaleceń, ze względu na miłość bliźniego. Zostawmy w imię tej miłości na boku naszą pobożność i nie dajmy się wciągać w prywatne objawienia mówiące o bezbożności, która rozlewa się na świecie niby z racji zamykania kościołów i ograniczenia w dostępie do sakramentów. Wiara żeby była prawdziwa musi być rozumna, jeśli ktoś naraża bliźniego na niebezpieczeństwo, a sam ogłasza się jedynym sprawiedliwym wystawia Boga na próbę.

W środę adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 15.00 w kościele. Spowiedzi tego dnia nie będzie.

Nabożeństwa jeśli nie zostaną odwołane w ciągu tego tygodnia będą w naszym kościele normalnie: Misyjna Droga Krzyżowa we wtorek o 17.20 oraz w piątek Droga Krzyżowa dla dorosłych o 17.20. Do odwołania nie będzie Drogi Krzyżowej dla dzieci. Gorzkie Żale w niedziele o 16.00.