Duet wokalny "Gloria"

Duet wokalny „Gloria” przy Kościele Ojców Karmelitów Bosych w Przemyślu powstał w 2006 roku jako jedna z form działalności Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej.

Zespół tworzą : Anna Potocka - sopran oraz Waldemar Mazur - baryton. Opiekunem muzycznym i akompaniatorem jest Zofia Jabłecka.

Misją duetu jest prezentacja wyjątkowych utworów muzycznych, które często odeszły już w zapomnienie, a których zarówno szata muzyczna, jak i tekst żywo oddziaływają na słuchaczy, uwrażliwiając ich na niezwykłe piękno muzyki kościelnej.

Duet „Gloria” średnio raz w miesiącu sprawuje oprawę mszy w Kościele Ojców Karmelitów Bosych w Przemyślu. Ponadto tworzy muzyczną oprawę różnych uroczystości kościelnych, takich jak: śluby, msze pogrzebowe, uroczystości jubileuszowe, odpustowe i inne związane z kalendarzem roku liturgicznego.

Duet wokalny „Gloria” organizuje rokrocznie koncerty kolęd.

W roku 2013 wystąpił na koncercie utworów wielkopostnych w Wyższym Seminarium Duchownym w Przemyślu, wspólnie z przemyską poetką – Teresą Paryną, która recytowała swoje wiersze.

Zespół występował ponadto w przemyskiej Archikatedrze, Kościele Sióstr Karmelitanek, Kościele Ojców Franciszkanów, wielokrotnie w Sanktuarium MB Słuchającej w Kalwarii Pacławskiej, w licznych kościołach w Przemyślu i innych miejscowościach (Bachów, Medyka, Pruchnik, Jarosław, Kuńkowce i innne).

Do lutego 2014 roku zespół wystąpił 81 razy, w tym w Kościele Ojców Karmelitów Bosych 43 razy.

W repertuarze zespołu jest 160 utworów w tym:

  • pieśni eucharystyczne i przygodne,
  • pieśni do Matki Bożej,
  • kolędy,
  • utwory wielkopostne,
  • pieśni do Świętych Pańskich,
  • pieśni patriotyczne,
  • utwory świeckie.

Jako akompaniatorzy gościnnie wystąpili z zespołem: Marek Hataś, Franciszek Łamasz, Krzysztof Saj oraz Tobiasz Walczak- aktualnie organista w Kościele Ojców Karmelitów Bosych w Przemyślu.