30 Niedziela Zwykła – 27 X 2019

1. W tym tygodniu msze św. oraz nabożeństwa będą odprawiane w Sali Rycerskiej  przy furcie. Mamy nadzieję, że na Wszystkich Świętych kościół będzie już otwarty, wszystko zależy od prac przy schodach.

2. Kartki z Wypominkami można składać w zakrystii oraz na furtę klasztorną. W listopadzie w intencji naszych bliskich zmarłych będziemy modlić się codziennie na Różańcu pół godziny przed wieczorną Eucharystią sprawowaną w ich intencji.

3. Jutro z racji ostatniego poniedziałku miesiąca po wieczornej Eucharystii modlitwa wstawiennicza prowadzona przez Karmelitański Ruch Ewangelizacyjno Modlitewny. Serdecznie zapraszamy.

4. W piątek Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. będą odprawiane w porządku niedzielnym: 7.00, 10.00, 11.30, 17.00. Wyjście do chorych o godz. 9.00. Kancelaria parafialna tego dnia będzie nieczynna. W piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

5. W sobotę wspomnienie Wszystkich wiernych zmarłych, porządek mszy zwykły. Warto pamiętać, że w dniach od 1 do 8 listopada można zyskać odpust zupełny za naszych braci i siostry w czyśćcu. Warunkiem uzyskania odpustu zupełnego jest:

– stan łaski uświęcającej (jeżeli trzeba – spowiedź sakramentalna)

– przyjęcie Komunii Świętej

– modlitwa w intencjach Ojca Świętego

– brak przywiązania do jakiegokolwiek grzechu

– pobożne nawiedzenie cmentarza i modlitwa za zmarłych.

6. Zmiana Tajemnic Różańcowych w przyszłą niedzielę o godz. 9.30. Różaniec za naszych bliskich zmarłych o godz. 16.30. Natomiast spotkanie rodziców i dzieci przygotowujących się do I Komunii św. odbędzie się w niedzielę 10 listopada po mszy o godz. 11.30.

7. W imieniu dzieci, które w zeszłą niedzielę po przedstawieniu zbierały pieniądze, chcemy Wam serdecznie podziękować. Udało się zebrać 430,42 zł.