24 Niedziela Zwykła – 15 IX 2019

1. Ze względu na prace remontowe przy schodach wejściowych do kościoła, od środy 18 września msze św. o 7.00 i 18.00 będą odprawiane w Sali Rycerskiej przy furcie klasztornej. Msze niedzielne będą w kościele, ale może się zdarzyć, że wejście będzie przez furtę klasztorną.  Przepraszamy za wszelkie utrudnienia i prosimy o wyrozumiałość.

2. Prezydent Miasta Przemyśla, Dowództwo Garnizonu Przemyśl i Związek Sybiraków Oddział w Przemyślu zapraszają Mieszkańców Miasta do udziału w uroczystościach z okazji 80. rocznicy napaści Związku Sowieckiego na Polskę i Dnia Sybiraka. 17 września o godz. 16.00 w naszym kościele zostanie odprawiona Msza Święta w intencji ofiar sowieckiej agresji oraz zmarłych i żyjących Sybiraków. Bezpośrednio po Mszy Świętej nastąpi przemarsz ulicami miasta do Pomnika poświęconego zesłańcom Sybiru i ofiarom Katynia przy wybrzeżu Marszałka Józefa Piłsudskiego, gdzie odbędzie się uroczystość patriotyczna.

3. W zakrystii jest już do nabycia nowy numer Głosu Karmelu oraz naszej gazetki parafialnej Na Karmel.

4. Już dziś zapraszamy na wigilię uroczystości Św. Teresy od Dzieciątka Jezus dnia 30 września na godz. 18.00 na kolejny “DESZCZ RÓŻ”! Informacje o programie na plakatach oraz na naszej stronie internetowej. Przynosimy  zaadresowane DO SIEBIE koperty z naklejonym ZNACZKIEM i piszemy list do Św. Teresy. Listy wędrują na miesiąc do Sióstr Karmelitanek Bosych w Przemyślu, które modlą się w zawartych w nich intencjach, następnie wracają do Wspólnoty KREM, która przez rok wstawia się za proszącymi, a we wrześniu następnego roku są one odsyłane.